KARAR VERİLMİŞTİR!

KARAR VERİLMİŞTİR!

Ebeveynlerinin, Öğretmenlerinin ve tüm Akıl Hocalarının (yani Sende emeği olan herkesin) sana verilen tüm emeklere rağmen hala Hayal ettiğin Hayata kavuşamadığın için sana dava açtıklarını düşün. Davaya bakan Hakimin kararı büyük bir ihtimalle aşağıdakine benzer bir şey olurdu.
KARAR:
Davalının bundan böyle lsquo;kurban rolü'ne girmesi, ve acı dolu hikayelerini (kendi dışındaki herkesi ve her şeyi suçlayarak) anlatması kesinlikle yasaklanmıştır.
lsquo;Bilgisizlik', lsquo;deneyimsizlik', lsquo;korku', lsquo;haklı olma' ya da lsquo;güvende olma' ihtiyacı fark etmez lsquo;Davalı'nın hedefine ulaşmasına engel olan hangi lsquo;sebep', lsquo;mazeret' ya da lsquo;bahane' olursa olsun bugünden itibaren geçerliliğini yitirmiş geçmiş geçmişte kalmıştır.
Şu an itibariyle Davalı'ya lsquo;yeni', lsquo;tertemiz', lsquo;bembeyaz' bir sayfa sunulmuş olup bundan böyle Davalı; ona sunulan yetenekleriyle her zaman fark yaratabilmek, lsquo;İş'inde ya da lsquo;Özel'inde karşılaştığı tüm sorunların üstesinden gelebilmek ve Hayatta arzuladığı her sonucu elde edebilmek için gerekli lsquo;Bilgeliğe', lsquo;Güce' ve lsquo;Kudrete' potansiyel olarak sahip olduğunu kabul etmek zorundadır.
Bil ki,
Hayalini kurduğun Hayata ulaşmak için alman gereken tek bir karar vardır aslında. % 100 lsquo;Özgür' olmak istiyorsan, % 100 lsquo;Sorumluluk' almaya karar vermelisin.